Економічна правда Фондові перегони
Знайти

День 1 : Знову корекція

В понеділок Український фондовий ринок знову відзначився значним падінням на негативних тенденціях світових фондових майданчиків.
Аналітики прогнозують сплеск волатильності до кінця року. Разом з волатильністю вітчизняний ринок продовжує страждати від низької ліквідності. ПФТС-індекс за підсумками торгів у понеділок знизився на 1,44%, або на 16,16 пункту, - до 1103,5 пункту, незважаючи на ріст світових фондових площадок.

На думку начальника відділу торгівлі акціями інвесткомпанії "Тройка Діалог Україна" (Київ) Володимира Грищенко, це пов'язано з фіксацією інвесторами прибутку. "З початку року український ринок сильно виріс, що не може тривати нескінченно. Настав момент здорової корекції", - сказав він.

Найбільше скоректували машинобудівна галузь, де лідером падіння були папери Азовзагальмаша (-9,24%) та банківський сектор, в якому, на фоні майбутніх масштабів списань у банківському секторі, падінням відзначились папери Укрсоцбанку (-4,22%) та Райфайзен Банку Аваль (-3,33%).

Нагадаємо, що в понеділок Goldman Sachs заявив, що найбільшому в Європі банку HSBC «світить» списання порядку $12 млрд. Сам банк учора повідомив, що збирається перевести на свій баланс активи двох своїх SIV на суму біля $45 млрд., щоб уникнути панічного розпродажу бондів, що лежать мертвим капіталом на балансі цих компаній.

Більшість компаній-учасниць проекту «Фондові перегони» втримались від придбань у перший день. А ті, хто наважилися купувати, робили це досить обережно. Так Драгон Есет Менеджмент заявила про купівлю пакетів акцій шахти «Комсомолець Донбасу» та «Укрсоцбанку». За прогнозами аналітиків саме гірничорудні активи найближчим часом матимуть найкращий потенціал росту. А Укрсоцбанк має подорожчати на новині про надання Національним банком дозволу на продаж групі Юнікредіт.

Юпрас-Капітал інвестували 45% своїх активів у голубі фішки: Алчевський коксохімічний завод, Укрнафту та Алчевський металургійний комбінат. Нагадаємо, що раніше компанія обрала стратегію інвестування у високоліквідні папери, розраховану на середньострокову перспективу.

Інші учасники проекту прогнозують тривалу корекцію на ринку, тому можна очікувати, що вони будуть поводити себе досить обережно на ринку акцій. Аналітики компаній звітують про падіння вартості чистих активів фондів. Керівник інвестиційного відділу компанії Бонум Олександр Спасіченко, констатував негативні настрої інвесторів на вітчизняному ринку. «Сподіваюся, в майбутньому буде більше оптимізму», - додав він.

За прогнозами аналітиків Фоїл Есет Менеджмент, через те, що до кінця року залишилося трошки більше місяця, більш глибока корекція має перенестися на 2008 рік. «Ніхто не захоче псувати собі новорічний настрій перед святами, а також звітність за підсумками року. Окрему підтримку ринку може надати можливе пониження облікової ставки на засіданні ФРС 10 грудня. Спекулянти можуть ризикнути та зіграти на цій події», - відзначив віце-президент «Фоїл Есет Менеджмент» Дмитро Мошкало.

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".