Економічна правда Фондові перегони
Знайти

Перші підсумки "Фондових перегонів"

Пройшов перший тиждень з початку проекту "Фондові перегони". ЕП звернулася до незалежного експерта, керуючого інвестиційними та пенсійними фондами КУА «КІНТО», Віктора Ботте.
З перших днів, не зважаючи на невизначеність та високу волатильність на фондових майданчиків, усі компанії активно вступили у гру. Протягом перших трьох днів майже всі гравці вирішили вкластися у акції по максимуму.

Характерною особливістю старту перегонів було те, що усі компанії обрали ризикову стратегію та зробили ставку на невеличку кількість емітентів, які за їх очікуваннями мають вистрелити найближчим часом. Учасники вибрали певний перелік акцій, і вклалися в них по максимуму (нагадаємо, за правилами перегонів, на кожного метіента можна тратити не більше 15% початкової суми).

"На такому короткому відрізку часу, як 3 місяці, тактика в 15% може бути цілком виправданою для досягнення мети бути лідером, але досить ризикованою, з точки зору того, що може призвести до програшу", - відзначив Віктор Ботте.

За словами Ботте, якщо обрати широку диверсифікацію на такому відрізку часу, то скоріш за все можна отримати середній результат. "В залежності від того, піде ринок вверх чи вниз, такі портфелі будуть відповідно ближче до лідерів, або аутсайдерів", - додав Віктор Ботте. Тож, на його думку, з точки зору диверсифікації найкраще побудований "дилетантський" портфель, яким керує ЕП.

Керуючий КУА "Кінто" також відзначив ще один досить характерний момент, жодна компанія не зробила ставку на "голубі фішки". "Вони ставлять на ті позиції, які були найбільш популярними останнім часом, а це акції другого ешелону, - наголосив він, - Єдина компанія, в портфелі якої більше ліквідних паперів, ніж у інших, - це Юпрас-Капітал". На думку експерта, хоча і у короткостроковій перспективі така стратегія принесла поки що негативний результат, це зовсім не означає, що у майбутньому вона не виправдає себе.

За оцінкою Ботте, портфелі компаній досить слабо за характером відрізняються один від одного. "Драгон Есет Менеджмент, наприклад, отримав невеличкий локальний виграш за рахунок того, що разом з Шахтою «Комсомолець Донбасy» зробив ставку на Шахту «Красноармійську-Західну". Тим більш на сьогодні фундаментальні чинники сприяють зростанню цін на шахти – це нестача вугілля, і зростання цін на нафту. А в портфелі КУА "Арт-Капітал Менеджмент" трохи більше принципово недооцінених акцій, які, скоріш за все на думку аналітиків компанії, можуть вистрелити саме протягом наступних трьох місяців", - припустив аналітик КУА "Кінто".

Не зважаючи на те, що Фоїл Есет Менеджмент, в п’ятницю переклався частково у депозити, спекулятивні настрої скоріш за все продовжать домінувати серед учасників проекту і цього тижня. Адже невизначеність на світових та вітчизняному ринках сприяє цьому.

"Можна зробити висновок, що з самого початку проекту усі компанії поставили за мету отримати максимальний результат, так як вклалися в акції по максимуму. По-іншому в такий короткий проміжок часу виграти не можна. Тобто, якщо вибирати менш ризикову стратегію з метою бути в середині залікової таблиці, то можна було сформувати портфель, аналогічний до дилетантського", - резюмував Ботте.

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".