Економічна правда Фондові перегони
Знайти

Компанії почали з низького старту

Поточний тиждень на фондовому ринку почався з корекції, викликаної падінням основних світових індексів. В понеділок індекс ПФТС втратив 1,35%, за рахунок того, що місцеві гравці фіксували прибуток по найбільш спекулятивним паперам: Укрнафта" (-3,2%), "Західенерго" (-2,2%), "УкрАвто" (-3,4%), Маріупольський тяжмаш (-2,4%).
Через невизначеність на світових фондових ринках, більшість компаній, що беруть участь в проекті, утримались від проведення будь-яких операцій в перший день. Bonum Group придбав невеликий пакет Шахти «Комсомолець Донбасy» (+1,97%). За словами керівника інвестиційного відділу компанії Бонум Олександра Спасиченка, сировинні сектори на сьогодні мають величезний потенціал росту. «Високі ціни на нафту тягнуть за собою високі ціни на вугілля, що забезпечує стабільне зростання котирувань гірничодобувних компаній на додачу до великого попиту з боку країн, що швидко розвиваються, особливо Китаю», - відзначив Олександр Спасіченко.

На відміну від КУА-конкурентів, Драгон Есет Менеджмент досить активно почали торгувати у рамках проекту. Разом з пакетом «Комсомольця Донбасу», до портфелю увійшли папери Концерну «Стирол», Шахти «Красноармійська-Західна №1», Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» та Єнакієвського металургійного заводу.

У вівторок ПФТС-Індекс значно уповільнив падіння й за підсумками торгів знизився на 0,14%, або на 1,55 пункти, - до 1143,28 пункти на тлі різнонаправленної динаміки світових фондових ринків.

Загалом досить ризикова ставка на компанії сировинного сектору, виправдала себе, та принесла КУА Драгон Есет Менеджмент та Бонум Груп помірну дохідність. Інші учасники вичікують більш слушний момент для виходу на ринок. Котирування Концерну «Стирол» (+4,33%), Полтавського гірничо-збагачувального комбінат»(0,62%) Шахти «Комсомолець Донбасy» (+1,97%) зросли в ціні. Ціна на акції Шахти «Красноармійська-Західна №1» залишилися без змін, а папери Єнакієвського металургійного заводу незначно знизилися – на -0,07%.

Керуючі активами наголошують, що прагнуть уникнути спекулятивних операції, та робити більш виважені операції. До кінця тижня, торгівці очікують пожвавлення на світових ринках, після чого має відновитися позитивна динаміка і на вітчизняному ринку.

Нагадаємо, що за умовами «Фондових перегонів» компанії з управління активами створюють фонд акцій на термін в три місяці. Тобто стратегія управління має принести максимальну дохідність саме в цей період. Не зважаючи на досить короткий період «перегонів», в цей час аналітики очікують як корекції так і зростання ринку, що дозволить досить наглядно продемонструвати стратегії компаній відносно роботи з портфелем.

Також, варто зазначити, що, наприклад, за спадної тенденції ринку, компанії мають право перевкладатися у депозити, за денною ставкою – 0,04%, або 15,7% річних.

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".