Постійна адреса публікації: https://funds2007.epravda.com.ua/about/
01.01.1970

Про фондові перегони

"Фондові перегони" – це проект, у якому беруть участь компанії з управління активами, які керують публічними фондами і прагнуть сприяти розвитку фондового ринку та інститутів спільного інвестування в Україні.

Фондові перегони є інтелектуальним змаганням серед аналітичних підрозділів компаній у роботі з інвестиційними портфелями акцій.

Кожна компанія отримує 1 млн. віртуальних грн. на свій рахунок, та має змогу формувати портфель акцій з найбільш ліквідних цінних паперів, які входять до лістингу Першої фондової торгівельної системи.

Для створення рівних умов та наближення до реальності, компанії виконують наступні правила:

 1. Кожна компанія-учасник отримує на свій рахунок 1 000 000,00 віртуальних грн., які може та має використати з метою формування портфелю інвестиційного фонду.
 2. Наприкінці кожного дня на залишок коштів на рахунку нараховується відсоток за депозитом – 0,04%.
 3. До портфелю фонду можуть входити тільки акції найбільш ліквідних емітентів на вітчизняному фондовому ринку , та депозити (автоматично).
 4. Ціна купівлі та продажу віртуального пакету акцій здійснюється за середньозваженою на об’єм сумою цін усіх угод з паперами в електронній системі ПФТС поточного дня. (Якщо поточного дня не було угод, то операції здійснюються за середньою ціною між кращим Бідом та Аском). Результати операційного дня відображаються не пізніше наступного дня.
 5. В результаті кожної трансакції з компанії вираховується 0,5% комісійних від об’єму операцій.
 6. Сумарна поточна вартість цінних паперів однієї компанії не може перевищувати 15% від загальної поточної вартості активів фонду -крім, випадку, коли ліміт у 15% перевищується за рахунок ринкового зростання вартості акцій.
 7. Жодних обмежень на кількість операцій не накладається.
 8. Однак, якщо спред ціни на акцію перевищує 8% та ринкові* операції під час сесії не проводилися, то операції на купівлю акції заборонені. На продаж дане правило не розповсюджується.
 9. Якщо середньозважена ціна угод виходить за межі спреду більше ніж на 1%, то операція здійснюється за аском, якщо середньозважена більше аска та за бідом, якщо середньозважена менше біда.
 10. Якщо оголушється додаткова емісія емітентом, то за тиждень до проведення підписки, папер видаляється з гри та компанії отримують 3 дні, щоб позбавити портфель від цього паперу.
 11. Інвестиційний фонд створюється на термін в 3 місяці, з 26 листопада по 26 лютого. Компанія обирає стратегію роботи з портфелем з метою отримати максимальну дохідність саме за результатами цього періоду.
 12. За результатами "фондових перегонів", оголошується переможець конкурсу у двох номінаціях: дохідність та ефективність (буде оцінюватись на основі індексу Шарпа).Для вирішення усіх спірних питань, започатковується спеціальна комісія "Третейський суд" для вирішення питань, які можуть виникнут під час дії проекту "Фондові перегони".

До складу комісії входять представники наступних організацій:
УАІБ

* не ринковими вважаються операції з папером, якщо під час сесії була тільки одна операція і її об'єм не перевищує 20 000 грн.

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".